+90 539 201 77 30

bilgi@ayseguliscan.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 18:00

Hizmetlerimiz
Anasayfa Hizmetlerimiz Mimari Projeler

Mimari Projeler

Belirlenen ihtiyaç programı doğrultusunda, mimari ve iç mimari tasarımın yapılıp, plan alternatiflerinin hazırlanarak 3 boyutlu sunumlarının yapılması, Konsept tasarımı onaylanmış projelerin, uygulamaya yönelik detay ve aplikasyon projelerinin hazırlanması.

 

Mimari proje, bir yapı inşaa edilecek ise o yapının ilk taslağının çizim teknikleri ile çıkarılmasıdır. Dış görüntü, iç görüntü, belirli noktaların birbirine uzaklığı gibi birçok ayrıntı bu projede yer almaktadır. Yapı inşaa edilirken bu projede yazan ölçüler dikkate alınmaktadır. Bir mimar bu projeyi çizmeden önce proje ile ilgili ilk incelemelerini tam anlamı ile yapmaktadır. Bu incelemeyi tam projenin gerçekleştireceği noktada yapar bunun sebebi ölçülerin doğru bir şekilde alınmasıdır. Projenin yapılacağı bölgenin arsa durumu en fazla göz önünde bulundurulan etkenler arasındadır. Bu incelemeler sonrasında projeyi çizecek olan mimar ilk incelemeyi çıkarır. Bu incelemenin içeriğinde mimarın bilgi ve becerisinide kullanmış olduğu yapım aşaması şeması olacaktır. Projenin kapağında yapılacak olan proje ile ilgili bilgiler olacaktır. Bu bilgiler İskan ve Bayındırlık Bakanlığına iletilecektir.


Mimari Projede Bulunması Gerekenler


Her şeyde olduğu gibi bir mimari projedede olması gerekenler gibi bir kısıtlama olacaktır. Bir projenin çiziminde ortaya çıkabilecek eksikler durumunda projenin gerçekleşme aşamasında birçok sorun ortaya çıkacaktır. Bu sorunlar ile karşılaşmamak için mutlaka projelerde kesinlikle olması gerekenleri doğru bir şekilde vermeniz gerekmektedir. Projenin olmazsa olmazları aşağıda verilmiştir.

 

Vaziyet(Durum) Planı


Vaziyet planı; inşaa edilecek parselin oturumunu, boyutlarını, kat yüksekliğini, Daire sayısı gibi bilgilerin işlenildiği paftalardır. 
 

Kat Planları


Bina içerisinde bulunan oda, salon, wc, Banyo, Balkon gibi mahallerin ve bunlara bağlı kapı pencere gibi kalemlerin gösterildiği, Mahallerde kullanılan malzeme bilgisinin yer aldığı ve tüm argümanların ölçülerinin bulunduğu çizimlerdir.

 

Görünüşler


Bina tüm cephelerinin görünüşlerinin yer aldığı ve cephede kullanılacak malzeme ve yapım ölçülerinin bulunduğu mimari çizimlerdir.

 

Kesitler


Binanın yatay yada düşey düzlemde kesildiği varsayımı ile çizilen mimari çizimlerdir. Projede görünecek yapı elamanları kesit alınacak noktaya göre değişiklik gösterecektir. 

 

Sistem Detayı


Merdiven, Kapı, Pencere ve benzeri yapı elemanlarının detaylarını gösteren çizimlerdir. Proje üzerinde göremediğimiz ayrıntıları sistem detayında bulabiliriz.

 

Mahal( Yer) Listesi


Planda aktarılan tavan, kapı, merdiven gibi yapı elemanlarının hangi malzeme ile yapılacağı ve kaplanacağı gibi bilgileri gösterir listedir.

 

DEKORASYON VE PROJELENDIRME

Proje tasarım ve uygulama, Özel tasarım,  İnşaat ve dekorasyon uygulamaları gibi dekorasyon ve projelendirme hizmetleri Aysegul işcan ve ekibinin hep bir adım önde olmasını sağlayan ana unsurlardandır..

Bizi Arayın +90 539 201 77 30

Bizi Arayın +90 539 201 77 30

Esenyurt / İSTANBUL
+90 539 201 77 30
bilgi@ayseguliscan.com
Bu site DumanSoft internet hizmetleri tarafından hazırlanmıştır.