+90 539 201 77 30

bilgi@ayseguliscan.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 18:00

BLOG
Anasayfa Blog Avcılar Gayrimenkul Değerleme

Avcılar Gayrimenkul Değerleme

07 Mart 2021

Avcılar gayrimenkul değerleme hizmeti veren bir firma olarak size profesyonel bir kadro ve objektif bir bakış açısı ile değerleme ve danışmanlık hizmetlerini sunmaktayız.

Avcılar gayrimenkul değerleme hizmeti veren bir firma olarak size profesyonel bir kadro ve objektif bir bakış açısı ile değerleme ve danışmanlık hizmetlerini sunmaktayız. Gayrimenkul değerleme hizmetimiz ile incelemesi yapılacak olan gayrimenkul üzerinden yararlanabileceğiniz hak ve faydaları objektif ve bağımsız şekilde detaylı olarak size raporlandırmaktayız. Yatırımlarınızı doğru değerlendirebilmeniz, gayrimenkul değerlemeye konu olan durumunuzdan zararlı çıkmadan bunu kara çevirebilmeniz için uzun yıllardır profesyonel bir kadro ile lisanslı şekilde değerleme raporu hizmeti vermekteyiz. Firmamız ile iletişime geçmeniz durumunda gayrimenkulünüzün kategorisine ve değerleme hizmet konusuna göre resmi kurum ve kuruluşlarda da geçerliliğini koruyacak olan değerleme raporunu size sunmaktayız. Şeffaf ve objektif bakış açısı ile çok sayıda kriterden yardım alarak hazırladığımız raporlardan fayda sağlamanızı amaçlamaktayız.

 

SPK Lisanslı Uzmanlar Tarafından Avcılar Gayrimenkul Değerleme Hizmeti

Gayrimenkul değerleme alanında uzman bir kadro ve yetkili otoritelerin vermiş olduğu lisans ve sertifikalarımız ile uzun yıllardır uluslararası standartları karşılar nitelikte değerleme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. SPK lisansı ile talepte bulunduğunuz gayrimenkuller için değerleme hizmeti vermekteyiz. Resmi, özel, gerçek ya da tüzel kişi olması fark etmeksizin gayrimenkule ilişkin hak ve faydaların tespiti için ekspertiz ve değerleme raporları düzenlemekteyiz.

 

Avcılar gayrimenkul değerleme firması olarak mevcut gayrimenkulünüzün hukuki durumunun uzman eksperlerimiz tarafından incelenmesini sağlamakta ve gayrimenkulün piyasada fiyatı ile emsal kira bedelini rapor halinde size sunmaktayız. Raporlarımızı hazırlarken bağımsız, tarafsız ve objektif ölçütler kapsamında profesyonel bir hizmet süreci yönetmekteyiz. Konut, arsa, otel, benzin istasyonu, fabrika tesisi, depo, işyeri ya da ticari bina fark etmeksizin değerleme çalışmalarını titizlikle yönettikten sonra size basit ve anlaşılır bir rapor sunmaktayız.

 

Gayrimenkul Sektörünün Nabzını Tutan Raporlama Hizmeti

Memnuniyetinizi önemseyen bir gayrimenkul değerleme firması olarak hem gayrimenkul sektörü ile ilgili piyasa bilgileri edinebilmenizi sağlamakta hem de değerleme raporu istediğiniz gayrimenkul ile ilgili detaylı bir rapor sunmaktayız. Gayrimenkulün bulunduğu bölge ile ilgili bilgi, potansiyel risk ve kar beklentileri, müşteri adayları, rakip yatırımcılar gibi konularda analiz yani pazar araştırması yapılmadan gayrimenkul yatırımı yapılmaması gerektiği gibi size bu bilgileri raporlarımızda firma olarak biz sunmaktayız. Size sektörün nabzını tutan ve yatırımlarınızı doğru değerlendirmenizi sağlayacak olan konularda gayrimenkul değerleme hizmeti vermekteyiz. Firmamızdan hizmet alabileceğiniz bazı gayrimenkul değerleme hizmet konuları ise şöyledir:

 • Gayrimenkul satışı
 • Miras ve boşanma davaları gibi mal paylaşımına yönelik hukuki uyuşmazlıklar
 • Kentsel dönüşüm
 • Kira değer tespiti
 • SGK, vergi dairesi gibi kurumlara olan borçların yapılandırma işlemleri
 • Teminat işlemleri
 • İnşaat projeleri
 • Vatandaşlık hakkı edinimi
 • İş ortaklığının feshi

 

Acil edinmeniz gereken bir değerleme raporu olması durumunda, konutlarınız ve ofisleriniz için kısa süre içerisinde piyasa fiyatı ve emsal kira bedelinin yer aldığı acil değer raporu hazırlayabilmekteyiz. Aynı zamanda gayrimenkulünüzün tapu kaydı, belediyedeki evrakları, fiziki ve çevresel koşulları kapsamında durum tespiti yaptığımız detaylı raporları da size profesyonel bir çalışma sonucu sunabilmekteyiz. Gayrimenkulün belediyedeki imar durumu, imar şartları ve olası riskler konusunda da sizi bilgilendirmekteyiz.

 

Kentsel Dönüşüm Değerleme Hizmeti İle Süreci Zararsız Atlatın

Kentsel dönüşüm yasası sonrasında kat maliklerinin kendi aralarında veya müteahhitler ile anlaşma yaparak binayı yatırmaya karar verdikleri durumlarda, herhangi bir sürpriz yaşanmaması için kentsel dönüşüm değerleme hizmeti vermekteyiz. Kentsel dönüşüm yasasından zarar görmeden bu yasanın faydalarından yararlanabilmeniz için talep etmeniz halinde uzman kadromuz ile değerleme raporu sunmaktayız. Avcılar gayrimenkul değerleme olarak kentsel dönüşüm sürecinde çeşitli anlaşmazlıklar ile uğraşmanızın önüne geçerek bu süreci hazırladığımız raporlar doğrultusunda ilerleyip daha rahat geçirmenizi sağlamaktayız. Kentsel dönüşüm sürecinde özellikle apartman sahipleri ve apartman yönetimleri müteahhitler ile anlaşma sağlayacakları süreçte firmamız aracılığı ile alacakları değerleme raporu kapsamında gayrimenkul haklarını tespit edebilmektedirler. Size sunduğumuz hizmet kapsamında raporlarımızda cevabını bulabileceğiniz konular ise şunlardır:

 • Gayrimenkulünüzün şu anki değeri
 • Kentsel dönüşüm sonrasında gayrimenkulünüzün yaklaşık değeri
 • Bağımsız bölümler arasındaki şerefiye farkının ne kadar olduğu
 • Farklı müteahhitler ile anlaşma sağlayacağınız zaman tekliflerin ne kadar olacağı
 • Değer yaklaşımlarının gayrimenkul sahiplerinin anlayabileceği basitlikte aktarımı
 • Kat maliklerinin kendilerinin yaptırmalarının mı yoksa bir müteahhitle anlaşmalarının mı daha doğru olacağı

 

Gayrimenkul Değerleme Raporu İle Vatandaşlık Hakkı Elde Edin

Türk vatandaşlığına geçmek isteyen yabancıların yasalar kapsamında taşımaları gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında bulunan istisnai bir durumda 18.09.2018 tarihinde yapılan değişiklik sonrasında, minimum 250.000 ABD doları taşınmazın üç sene satılmamak kaydı ile tapu kayıtlarında olması halinde yabancılar Türk vatandaşlığına geçiş yapabilmektedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tespit edilmesi ile beraber yabancılara vatandaşlık hakkı verilmektedir. Ancak bu hakkın elde edilebilmesi için gayrimenkulün lisans yetkisi olan bir firma tarafından en az 250.000 ABD doları değerine sahip olduğunun belgelenmesi gereklidir. Uzun yıllardır sayısız gerçek ve tüzel kişiye değerleme hizmeti vermiş olan bir firma olarak vatandaşlık için gayrimenkul değerleme hizmetini Türk vatandaşlığına geçiş yapmak isteyen yabancılar için de vermekteyiz. Başvuru sürecinde geçerliliğini koruyacak olan gayrimenkul değerleme raporunu en kısa süre içerisinde edinmek için firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olmaktadır.

 

İş Ortaklığı Feshinin Başarıyla Gerçekleşmesini Sağlayacak Gayrimenkul Değerleme Raporu Alın

İş ortaklığınızı sonlandırmaya karar verdiğinizde bu sürecin sorunsuz ve başarılı bir şekilde ilerleyebilmesi için iş ortaklığı feshine yönelik gayrimenkul değerleme hizmeti almanız gerekmektedir. Fesih sonrası ortaklara ve kuruma ait olan gayrimenkullerin değerlerinin tespit edilebilmesi amacı ile firma olarak size detaylı bir değerleme raporu sunmaktayız. Bütün iş ortaklarına eşit mesafede durarak ve objektif bir bakış açısı benimseyerek uluslararası standartlardaki hizmet kalitemizi deneyimlemenizi sağlamaktayız.

 

İş ortaklığı feshi sonrasında finansal raporların doğru şekilde oluşturulabilmesi için durak varlıkların, demirbaşların değer tespitini de yapmaktayız. Ortaklık fesih sürecinin hem ortaklarınız hem de sizin için zararsız şekilde atlatılmasını sağlayacak kriterler kapsamında bilgi toplama ve analiz sürecini yönetmekteyiz. Bağımsız ve tarafsız bir uzman bakış açısı ile SPK lisansı sahip bir firma olarak raporlama yapıp en kısa süre içerisinde detaylı raporu size ulaştırmaktayız.

 

Mal Paylaşımına Yönelik Geçerli ve Profesyonel Gayrimenkul Değerleme Raporu Hizmeti

Miras veya boşanma gibi gayrimenkul paylaşımı gerektiren konularda taraflar kendi aralarında bir anlaşmaya varamadıklarında profesyonel bir değerleme yapılması şart olmaktadır. Miras ve boşanma işlemine yönelik gayrimenkul değerleme hizmeti verirken uzmanlığımız ve etik değerlerimiz kapsamında bir rapor hazırlamaktayız. Mahkemeler ve diğer kurumlar tarafından kabul görecek nitelikte değerleme raporunu size sunmaktayız. Bazı mal paylaşımı davalarında gayrimenkulün sadece şu anki değerinin tespit edilmesi yeterli olmamaktadır. Tarafların ve mahkemenin talepleri doğrultusunda geriye dönük değer tespiti yapılması gerekebilmektedir. Avcılar gayrimenkul değerleme hizmeti veren bir firma olarak böyle durumlarda değerleme yaklaşımlarımız ile gayrimenkulünüzün değer tespitini kurallar çerçevesinde, objektif bir bakış açısı ile, gizliliğe ve etik değerlere önem vererek yapmaktayız. Sadece boşanma ve miras değil, aynı zamanda gayrimenkul değerleme hizmeti almanızı gerektiren bütün hukuki uyuşmazlıklarda profesyonel bakış açımız ve uzman kadromuz ile size hizmet sunmaktayız.Bu yazı 3130 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Bizi Arayın +90 539 201 77 30

Bizi Arayın +90 539 201 77 30

Esenyurt / İSTANBUL
+90 539 201 77 30
bilgi@ayseguliscan.com
Bu site DumanSoft internet hizmetleri tarafından hazırlanmıştır.